C˛mic Nostrum, la fira de Mallorca

Programa d'actes de C˛mic Nostrum 2008

aavc | 17 Maig, 2008 10:57

                        PROGRAMA D’ACTES

Exposicions: EL NOU CÒMIC GAI, ELS ARTISTES CONVIDATS, COM ES FA UN CÒMIC? i ELS TEBEOS DE LA II REPÚBLICA.

DIVENDRES

DIVENDRES

 

9.30 - 14.00 h ACTIVITATS ESCOLARS:

 

TALLERS DE CÒMIC.

TEBEOTECA. Servei de la Biblioteca de Cultura Artesana

BIBLIOTECA. Visites guiades a la Biblioteca de Cultura

Artesana.

LA TIRA MÉS LLARGA a càrrec de l'alumnat dels tallers.

 

11.00 h CONCERT FRANCO BOMBELLI JAZZ QUARTET.

 

17.00 - 17.30 h PRESENTACIÓ DE NOVETATS (Editorial Glénat).

 

17.45 - 18.45 h XERRADA: LA DONA EN LA CREACIÓ DE MANGA

amb Satximi Sasaki.

 

19.00 - 20.00 h XERRADA AMB EL DIBUIXANT CARLOS PACHECO.

DISSABTE

DISSABTE:

 

10.00 - 13.00 h CARICATURES SOLIDÀRIES amb Canizales.

 

10.30 - 11.30 h CONTA-CONTES JAPONESOS amb Yoko Nomura.

 

10.30 - 11.00 h XERRADA i VISITA A L'EXPOSICIÓ: COM ES FA UN CÒMIC? amb Pau.

 

11.00 - 11.30 h VISITA GUIADA A L'EXPOSICIÓ: ELS TEBEOS DE LA II

REPÚBLICA amb Joan Navarro.

 

11.30 - 11.45 h COMMEMORACIÓ 800 ANYS DEL REI EN JAUME.

 

11.45 - 12.45 h XERRADA AMB L'AUTORA SONIA PULIDO.

 

13.00 - 13.30 h XERRADA AMB EL DIBUIXANT SEBAS MARTÍN.

 

13.30 - 14.00 h VISITA GAIADA A L'EXPOSICIÓ: EL NOU CÒMIC GAI

amb Sebas Martín.

 

17.00 - 20.00 h CARICATURES SOLIDÀRIES amb Canizales.

 

17.00 - 18.00 h MOSTRA DE COSPLAY (cançons i disfresses de sèries anime).

 

18.00 - 19.00 h XERRADA: LOS TEBEOS DE LA II REPÚBLICA

amb Antonio Martín.

 

19.00 - 20.00 h XERRADA AMB ELS AUTORS RAULE i ROGER IBÁÑEZ.

 

20.00 - 21.00 h SESSIONS DE FIRMES: Carlos Pacheco, Sonia Pulido, Sebas Martín, Raule i Roger.

DIUMENGE

 

DIUMENGE

 

10.00 - 13.00 h CARICATURES SOLIDÀRIES amb Canizales.

 

10.30 - 11.30 h CONTACONTES JAPONESOS amb Yoko Nomura.

 

10.30 - 11.00 h XERRADA I VISITA A L'EXPOSICIÓ: COM ES FA UN CÒMIC? amb Pau.

 

11.00 - 11.45 h XERRADA: CREADORAS Y HEROÍNAS DEL TEBEO ESPAÑOL amb Antonio Martín.

11.45 - 12.45 h XERRADA AMB EL DIBUIXANT LUIS BERMEJO.

 

12.45 - 13.00 h HOMENATGE A LUIS BERMEJO I PURITA CAMPOS.

 

13.00 - 14.00 h XERRADA AMB L’AUTORA PURITA CAMPOS.

 

17.00 - 20.00 h CARICATURES SOLIDÀRIES amb Canizales.

 

17.00 - 18.00 h SESSIONS DE FIRMES: Purita Campos y Luis Bermejo.

 

18.00 - 19.00 h TEATRE: ARMADOS Y DELICIOSOS.

 

Dissabte i diumenge, les associacions Tol Eressea (Tolkien), Totoros,

Movimiento Otaku, Age of War i Shinigamis oferiran diverses activitats des

de les seves paradetes.

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb